Naši lektoři

Lada Doupovcová

Výtvarnice a ekonomka ze Slaného. Malování studovala u akademické malířky Andrei Foresterové, v atelieru Praga Prima (u akad.malíře a sochaře Lukáše Bradáčka a akad. malíře Dalibora Smutného), v ateliéru Malování - kreslení Balbínova v Praze (u moderního výtvarníka Aldina Popaji) a v letní akademii AVU. Pravidelně vystavuje od roku 2013.

Společné výstavy:  2014-2015 - atelieru Praha Prima v Akademii věd Praha, ve Svárově a v Palládiu Praha.

Samostatné výstavy: 

      2013 - "Zátiší" v galerii V Troubě ve Slaném

      2014 - "Momentální esence" v galerii V Troubě ve Slaném

      2015 - "Bylo nebylo" v galerii Dobeška ve Slaném

      2016 - "Jiný kraj jiný mrav" ve výstavních prostorách ateliéru Praga Prima na Národní třídě v Praze

      2016 - "Budoucí archaismy" ve výstavních prostorách Knihovny V.B.Třebízkého ve Slaném

      2017 - "Stíny harmonie" v galerii Morna v Praze

      2018 - "Letní akvarely" na zámku v Kolči

      

 

RNDr. Dana Holečková

Malující zoolog původem ze Slaného. Kresbě a malbě se intenzivně věnuje od roku 2011. Absolvovala semestrální a speciální kurzy kresby a malby různými technikami zaměřené zejména na realistickou kresbu a malbu především v atelieru Balbínova v Praze, v Hradci Králové a v Pardubicích. Věnuje se především malbě zvířat, ze svých maleb vydává autorské archy, sešity "Portréty zvířat", pexesa aj. Pravidelně vystavuje od roku 2013.

Nejvýznamnější samostatné výstavy:

    2014 - Zoo Jihlava

    2014 - ZOO Dvůr Králové

    2015 - Galerie Svatošova nakladatelství Praha

    2015 - Zoo Košice, Slovensko

    2015 - Galerie Ivana Svatoše Tři studně

    2016 - kavárna Ad Astra Praha 1

    2016 - Poštovna Praha 3

    2017 - Knihovna Slavoj Dvůr Králové nad Labem

    2018 - Go kamera Brno

    2018 - Stará radnice Dvůr Králové nad Labem

    2018 - Kulturní sál Rtyně v Podrkonoší

 

 

 

 Jana LATOVIKOV 2 Ing. Jana Laštovičková Grygarová

certifikovaná lektorka kurzu olejomalby Boba Rosse

K malování olejovými barvami se dostala přes "kreslení pravou mozkovou hemisférou", které také vyučuje. Na jednom kurzu se jedna účastnice zmínila o malování technikou Boba Rosse. Jelikož v Čechách nenašla nikoho, kdo by tuto metodu vyučoval, vydala se na kurz do Rakouska. Jednoduchost a krása této techniky ji uchvátila, a proto se rozhodla získat certifikát opravňující vyučování této metody v Čechách, což se jí podařilo, a od roku 2009 se stala certifikovanou lektorkou olejomalby technikou Boba Rosse. Následně (2010-12) získala certifikáty na výuku malby květin, zvířat a výuku malby portrétů.

 

svatosJan Svatoš

Režisér a fotograf, absolvent FAMU, Univerzity Karlovy (FSV). Je autorem trojnásobně oceněného filmu Africa obscura, který mj. získal cenu za nejlepší scénář na IFF EKOFILM. Spolupracuje s Českou televizí a mnoha organizacemi doma i v zahraničí. Je režisérem dokumentárních filmů Afropolis, Nikdo se neptal (postup do nejužšího výběru festivalu Finále Plzeň) a divoČINY. V roce 2010 zrealizoval v severní Keni projekt Fotografické návraty ve spolupráci s partnery v USA a Keni. Je pravidelným hostem Českého rozhlasu a přispívá do týdeníku EURO či magazínu Koktejl. Je uměleckým ředitelem festivalu Doteky Afriky. Jako fotograf vystavoval doposud na více než 25 samostatných či společných výstavách. Je autorem 6 fotografických kalendářů a úspěšným  lektorem. Své kurzy opakovaně realizoval např. pro mezinárodní festival NaturVision či Národní Muzeum.