Přihlášky a rezervace místaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250

Nabídka kurzů Kurz můžete věnovat také jako dárek! Obdržíte dárkový poukaz !

Aktuální nabídka kurzů je na hlavní straně, dále jsou uvedeny informace ke kurzům, které pořádáme a nabízíme

 

BLIŽŠÍ INFORMACE KE KURZŮM:

 

Kurz zdobení vánočních perníčků - jednorázový kurz!!

Speciální kurz - 120 min. Kurz je vhodný pro každého, kdo se chce naučit skládat kornouty na zdobení, přiravit si polevu a naučit se zdobit perníčky. Odnese si také recept perníčků a přesný postup jejich pečení. Na kurzu obdrží 10 ks již upečených perníčků, které si dám pod vedením lektorky ozdobí a odnese s sebou domů.

 

Cena: 600 Kč

 Kdy: PODLE ZÁJMU  

Počet účastníků: min. 3, maximálně 10 !!!  Rezervace nutná!

Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250. Přihlásit do kurzu.

Lektorka: Danuše Břeňová - 721 645 438, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kurz kresby a malby pro začátečníky - semestrální 

 Rezervace nutná! Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250. Přihlásit do kurzu.

 Do kurzu, pokud bude volná kapacita, je možno se přihlásit i po jeho zahájení, kurzovné bude adekvátně sníženo.

  • Program kurzu: závisí na věku dětí. Cílem kurzu je naučit děti základům kresby a malování včetně dovedností a technik vhodných jejich věku. Kresba a malba tužkou, uhlem, vodovými barvami a pastelem.
  • Výtvarné pomůcky: poskytnuty zdarma v ateliéru.
  • Co s sebou: pracovní oděv (halena, tričko) a desky (A3) na namalované obrázky!
  • Co si děti odnesou: z každé lekce obrázek.

 

Kurz akvarelu semestrální 

Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

 

Akvarek Leknnek Akvarel jablka Akvarel Modr mstek 

Kurz je určen začátečníkům v akvarelové technice, od 12ti let.

Program kurzu:
Ucelený úvod pro všechny, kteří naposled malovali na základní škole.  Za jeden den se dostanete dál než za všechny hodiny výtvarky a domů odejdete s několika vlastními obrazy. Malování akvarelem je navíc obrovský relax.  Chcete ve své tvorbě projevit lehkost a křehkost?  Chcete se naučit zachytit kouzlo okamžiku? Chcete se naučit uvolnit napětí a omezit lpění na výsledku?  ..........Vyzkoušejte malování akvarelem. 
Co se na kurzu naučíte?     - míchání barev a jak barvy používat     - jaké jsou druhy papírů a kdy jaký zvolit?     - jak využívat různé vlastnosti štětců?     - malovat technikou "do mokrého" i "do suchého"     - vyjádřit prostor v obraze Pomůcky: základní pomůcky obdržíte va ateliéru, postupně Vám poradíme, co si pořídit pro akvarelovou malbu.

Kurz kresby a malby semestrální pro dospělé - 10 lekcí (po 3 hodinách)

Kurz je vhodný od 12ti let.

Cena: 4.950 Kč

Kdy: úterý - 17.00 - 20.00 hod.

Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250. Přihlásit do kurzu. Do kurzu, pokud bude volná kapacita, je možno se přihlásit i po jeho zahájení, kurzovné bude adekvátně sníženo. Semestrální kurz kresby a malby je určen pro širokou veřejnost. Kurz je určen pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé, náplň kurzu je možno po dohodě s lektorem individuálně upravovat. Náplň kurzu je zaměřena na základy kresby a malby. Během kurzu jsou studenti seznámeni se základními výtvarnými technikami a tématy (probírá se kresba tužkou, uhlem, rudkou a postupně se přechází k malbě - pastel, akvarel, akryl či olej). Naši studenti se učí poznávat základy stavby obrazu, kompozici, barevnou skladbu, s cílem dosažení výtvarného výrazu. Studium rozloženo do několika bloků:kresba zátiší (úvod do kresebných výtvarných technik, možné techniky: tužka, uhel, rudka, tuš), studie architektonického prostoru (kresba interiéru a exteriéru, perspektiva, proporce), figurální kresba (figura příp.portrét), malba (teorie barev, skladba obrazu, techniky akvarel, pastel, akryl, olej), kresba v plenéru. Témata kurzu: program jednotlivých lekcí stanovuje lektor podle pokročilosti skupiny nebo individuálně. Výtvarné pomůcky: jsou k dispozici zdarma v ateliéru. Co s sebou: oděv na malování (halena),případně vlastní štětce a barvy (pokročilejší studenti).

 

 

 

Kurz olejomalby semestrální - 9 lekcí (po 3 hodinách)

Cena: 5.150 Kč

Kdy: úterý 17-20 hod. - zahájíme podle zájmu !!!

Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

Do kurzu, pokud bude volná kapacita, je možno se přihlásit i po jeho zahájení, kurzovné bude adekvátně sníženo. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky v malbě barvami, uvidíte jak je malování olejem snadné! Semestrální kurz je určen pro dospělé (od 14ti let, v individuálních případech po domluvě s lektorem od 12ti let). V rámci kurzu se každý účastník seznámí s podklady a podložkami pro olejomalbu a se základními principy klasické olejomalby. Hlavní náplní kurzu je poznat základní principy realistické malby. Cílem kurzu je naučit se trpělivému, pečlivému a skromnému přístupu k vytváření obrazu. Každý z absolventů si domů odnese 1 - 2 (max. 3 obrazy). Naším cílem není kvantita, ale kvalita!
Motiv malby: témata malby si po konzultaci s lektorem zvolíte sami, může se jednat o studii reálného zátiší, autoportrét, reprodukci klasického mistra nebo malbu podle přinesené fotografie.
Co s sebou? Na kurz si přineste vlastní olejové barvy, oblíbené štětce, terpentýn a média (pomaluschnoucí) a hadr (staré bavlněné tričko apod.) Nezapomeňte na nezbytný malířský oděv a hrneček na čaj.
Co dostanete: zarámované našepsované plátno.
Co si odnesete: 2-3 namalovaný obrazy.
Pokud nemáte žádné barvy a další vybavení, pomůžeme Vám je zajistit! Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kurz olejomalby pro začátečníky a mírně pokročilé - jednodenní (5 hodin)

 Cena: 1.800 Kč

 Kdy: sobota

Rezervace nutná! Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

Jednodenní kurz je určen začátečníkům i pokročilým a vzhledem k použití technice dospělým studentům (od 14ti let). Studenti se krátce seznámí s historií a použitím olejových barev, s jejich vlastnostmi a způsoby nanášení a s další mi základy olejové malby. Obdrží plátno na rámu a zahájí práci s barvou, míchání, lazury, pastozita a vrstvení barev. Malování bude probíhat Individuálními konzultacemi s lektorem ohledně stavby obrazu, vytváření prostoru, valérů a kompozice. V závěru kurzu proběhne poučení o uchovávání a čištění obrazů.
Motiv malby: přineste si vlastní fotografickou či jinou předlohu, reprodukci oblíbeného díla, nebo vlastní rozkreslený námět.
Výtvarné pomůcky: plátno dostanete zdarma, s sebou si přineste olejové barvy, štětce a pomalu schnoucí ředítko, hadr (staré bavlněné tričko apod.). Ostatní pomůcky budou v ateliéru. Nezapomeňte na nezbytný malířský oděv a hrneček na čaj.
Pokud nemáte žádné barvy a další vybavení, pomůžeme Vám je zajistit!   

Co si odnesete: namalovaný obraz.

 

IMG 6545Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou I. a II."

kurz pro úplné začátečníky, budete překvapeni co namalujete za pouhé 2 dny!

Cena: 1.300 Kč - 1 den, oba dny 2.600 Kč

Kdy: neděle, budou-li kurzy najednou pak sobota + neděle  - ZÁPIS ZAHÁJEN 

Rezervace nutná! Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

Dvoudenní kurz je určen pro širokou veřejnost včetně úplných začátečníků. Cílem kurzu je ukázat, že kreslit se může naučit každý, studentům bude objasněné, proč máme tendenci malovat něco jiného, než co vidíme a budou se učit na základě jednoduchých kresebních úloh malovat to, co skutečně vidí.
Program kurzu I.: program jednodenního kurzu pro úplné začátečníky je strukturován tak, aby účastníci získali teoretické a praktické zkušenosti se základními tématy a postupy "přenášením viděného" na papír. Naučíme se nakreslit v prvé řadě ruku, poté předmět (např. botu), a na závěr profil člověka dle předlohy.
Program kurzu II.: program jednodenního kurzu pro absolventy kurzu I. je připraven tak, aby nácvikem jednotlivých dílčích technik úspěšně zvládli nakreslit různé předměty.
Cílem kurzu není z Vás během jednoho dne udělat profesionální malíře, spíše se budeme snažit o překonání bariéry "já nemůžu" v "já umím, jde mi to a baví mě to". Kurz Vás nasměruje pro Vaši další samostatnou tvůrčí činnost, která se obvykle pozitivně projeví i v jiných oblastech Vašeho života.
Výtvarné pomůcky: všechny dostanete v ateliéru zdarma. Nezapomeňte na hrníček na čaj.
Co si odnesete: desky s namalovanými obrázky.
Objevte i Vy svůj talent! Budete překvapeni, co sami dokážete za pouhé 2 dny namalovat!

 

Kurz akvarelu jednodenní (5 hodin)

Kurz je určen pro začátečníky v akvarelové technice

Cena: 1.600 Kč

Kdy: sobota

Rezervace nutná! Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

Program kurzu: pod vedením lektorky namaluje své první 2-3 umělecké akvarely. Seznámíte se se základními akvarelovými technikami. Všechny pomůcky obdržíte v atelieru.

 

2Kurz kresby portrétu pro začátečníky a mírně pokročilé

Jednodenní kurz,  je určen začátečníkům a mírně pokročilým od 12-ti let.

Cena: 1.600 Kč

  • Kdy: neděle - kurz otevřeme podle zájmu !!!
  • Program kurzu: Dopoledne bude probíhat kresba portrétu podle skutečného modelu, odpoledne podle donesené fotografie.
  • Motiv kresby: přineste si fotografickou předlohu, například oblíbeného člověka - nejlépe fotokopii velikosti A4.
  • Výtvarné pomůcky: dostanete zdarma v ateliéru. Nezapoměňte na pracovní plášť a hrneček na čaj.

Co si odnesete: kresby namalované na papíře.

Rezervace nutná! Přihlášky a informace Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. telefonicky 608 110 250. Přihlásit do kurzu. 

 

 

 

 

Kurz olejomalby technikou Boba Rosse - jednodenní

Cena: 2.700 Kč - min. 5 osob

Kdy: neděle  - kurz otevřeme podle zájmu!!!
Výběr obrazu: zelený les nebo vlčí máky ve váze nebo zasněžené hory nebo kosatec.

11 12 14 15

Lektor: Ing. Jana Laštovičková Grygarová, certifikovaná lektorka kurzu
Rezervace nutná! Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

Bob Ross® kurzy olejomalby - The Joy of Painting® - kurz malování pro každého speciální technikou amerického malíře Boba Rosse. Za pouhý jeden den si každý z účastníků (i ten, kdo nikdy nemaloval) - namaluje svůj vlastní první obraz olejovými barvami na plátno. Malovat se bude technikou mokrý do mokrého – a to velkými štětci. Techniku zvládnou i malé děti. Technika Boba Rosse je velmi jednoduchá a rychlá metoda, která podpoří začátečníky v překonání respektu k malbě a čistému plátnu. Na výběr mají účastníci kurzu ze 2 motivů - viz. obrázky níže. Takto bude vypadat výsledný obraz malovaný olejovými barvami na plátně, který si ponesete s sebou domů! "Dokažte si, že Vy to zvládnete také. I Vy máte talent. Stačí mít zdravou alespoň jednu ruku :-)."
Výtvarné pomůcky: přineste si 1 roli kuchyňských papírových utěrek a 1 olejové ubrousky. Ostatní pomůcky jsou k dispozici v ateliéru zdarma. Nezapomeňte si vzít pracovní oděv (plášť) a hrneček na čaj!
Co si odnesete: z kurzu si odnesete 1 namalovaný obraz – POZOR bude mokrý – počítejte s jeho odvozem nebo si ho necháte několik dní v ateliéru a odvezete si ho po uschnutí!

 

Kurz olejomalby portrétu suchým štětcem - jednodenní

Cena: 1.900 Kč 

Kdy: neděle - kurz otevřeme podle zájmu !!!
Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

16

Jedná se o velice jednoduchou techniku, kterou zvládne každý od 14-ti let. Za jeden den si namalujete portrét olejovou barvou na plátno o velikosti A3.
Téma portrétu: pokud chcete malovat někoho blízkého, přineste si jeho fotografii – nejlépe kopii na normálním kancelářském papíru velikost A3.
Výtvarné pomůcky: pomůcky jsou k dispozici v ateliéru zdarma. Nezapomeňte si vzít pracovní oděv (plášť), hadr (staré bavlněné tričko) a hrneček na čaj!
Co si odnesete: z kurzu si odnesete 1 namalovaný obraz – POZOR bude mokrý – počítejte s jeho odvozem nebo si ho necháte několik dní v ateliéru a odvezete si ho po uschnutí!

 

Kurz olejomalby portrétu stírací technikou - jednodenní

Cena: 2.400 Kč

Kdy: sobota nebo neděle - kurz otevřeme podle zájmu !!!
Minimální počet studentů: 7 osob
Lektor: Ing. Jana Laštovičková Grygarová
Rezervace nutná! Přihlášky a informaceTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 608 110 250Přihlásit do kurzu.

17 18

Za jeden den se naučíte základní proporce lidského obličeje a namalujete si jeden portrét na plátno 30 x 40 cm touto speciální technikou olejomalby. Technika spočívá v "obráceném postupu" malování. Nejdříve nanášíme štětcem barvy na plátno, bez nutnosti sledovat precizně každý rys obličeje, a obraz dokončujeme "bez štětců", pouze obyčejným hadříkem, kterým se k portrétu "setřeme". Pokud jste nikdy nemalovali a "bojíte" se, že tahem štětce můžete něco zkazit, odhoďte strach a pojďte si obrázek namalovat tímto jednoduchým způsobem. Kurz je pro zájemce od 14-ti let.
Téma portrétu: pokud chcete malovat někoho blízkého, přineste si jeho fotografii – nejlépe kopii na normálním kancelářském papíru velikost A3.
Výtvarné pomůcky: pomůcky jsou k dispozici v ateliéru zdarma. Nezapomeňte si vzít pracovní oděv (plášť), hadr (staré bavlněné tričko) a hrneček na čaj!
Co si odnesete: z kurzu si odnesete 1 namalovaný obraz – POZOR bude mokrý – počítejte s jeho odvozem nebo si ho necháte několik dní v ateliéru a odvezete si ho po uschnutí!